První fotografie v temné komoře

Za své zkušenosti vděčím především svému otci, to díky němu jsem objevil ten fascinující zázrak proměny okamžiku na obraz s hloubkou vlastního prožitku, to napětí při očekávání výsledku snažení, při vyvolávání filmu v temné komoře. V té době jsem ješte netušil, že mě tyto proměny pohltí natolik a fotografování se budu věnovat profesionálně.

Můj první fotoaparát

Úplně první fotoaparát jsem dostal od otce a byl to Flexaret III. Už nenajdu negativy, ale pár vzpomínek zůstalo, většinou to byly fotky do rodinného alba. Často jsem si půjčoval tátovu Practicu L a protože neměla vnitřní měření, používal jsem expozimetr...... značku už nevím. No a pak přišel dárek, který mi vydržel ve skříni až dodnes. Ruský Zenit E s objektivem 44-2. To bylo již v době, kdy jsem si fotky i sám vyvolával.

Mladoboleslavský fotoklub

Zde jsem získal asi nejvíc zkušeností, spolu s přečtenou literaturou. Dodnes zde mám spoustu přátel a měl jsem to štěstí potkávat zde vynikající fotografy. Rady, které jsem od nich dostával se nyní snažím předávat nově příchozím členům. Pořádáme pravidelně fotografické výstavy, ať už společně jako fotoklub nebo s jednotlivými členy.

Nástup "digitálu"

S nástupem digitální techniky jsem se začal věnovat fotografování vážněji, přelomem bylo získání živnostenského listu, kdy jsem postupně začal získávat zakázky jako svatby, plesy, vítání občánků... Velkou chuť do focení portrétů dodal malý ateliér vedle mé kanceláře. Opustil jsem také značku Canon a začal jsem shromažďovat výbavu od Nikonu, první kousek byla D200.

Dlouhá cesta ke kvalitě

Snahou v posledních letech bylo získat kvalitní technické vybavení. Díky fotoaparátům s full frame čipem a objektivům s vysokou světelností dokážu získat velmi dobré snímky i v extrémně špatných světelných podmínkách. Podařilo se mi také přestěhovat ateliér do větších prostor a dovybavit ho další technikou i rekvizitami.

Radost z fotografie

Chtěl bych předávat i dál radost z fotografie všem ve svém okolí, protože to je v mé činnosti hlavní hnací síla, zanechat zde hmatatelné dílo spojené s objevenou krásou okamžiku, ať už prostřednictvím výstav nebo sociálních sítí a také obsahem těchto webových stránek, příjemné okamžiky v galerii. -JU-